Momentálně není k dispozici.
Apiglukan echinacea - unikátní spojení nejvýznamnějších přírodních imunostimulátorů, tradiční český med, třapatka nachová - echinacea purpurea, beta-1,3D-glukan z hlívy ústřičné.
Beta glukan (1,3 / 1,6 D) jako mohutný imunostimulátor je obecně doporučován osobám se sníženou imunitou, oslabeným organizmem, bakteriálními a virovými infekcemi či záněty, vředovými obtížemi, vysokou hladinou cholesterolu, při celkové únavě, stresu a zátěži organizmu, jako doplněk při užívání antibiotik a z důvodu účinného hojení ran i po operacích. Krátkodobě je v kombinaci s medem zdrojem okamžité energie během fyzického či psychického vyčerpání. Dlouhodobě slouží jako ochrana a předcházení zdravotním obtížím a k posílení imunity. Beta glukan nezpůsobuje návyk.Včelí med obsahuje vitaminy A, B1, B2, B6, D, H, K, E, P, podporuje krvetvorbu, posiluje činnost srdce, ledvin, plic a zlepšuje krevní oběh. Echinacea purpurea- třapatka nachová - je divoce rostoucí bylina s purpurovými kvítky podobnými sedmikrásce. Její nejdůležitější a mimořádnou vlastností je to, že podporuje odolnost organismu vůči nemocem. Kromě stimulačního účinku na imunitu má také účinky protizánětlivé. V průběhu staletí se tak stala jednou z nejznámějších léčivek a je tradičně užívána při nachlazení, virových a zánětlivých onemocněních. Echinacea příznivě ovlivňuje obranyschopnost organizmu při virových a bakteriálních nákazách, povzbuzuje organizmus a zvyšuje vitalitu, napomáhá při hojení ran a kožních zánětů.
Včelí med, beta-glukan, echinacea purpurea.
Průměrný obsah potravních doplňků ve 100 g:
beta-glukan 50 mg, echinacea extrakt 400 mg.
Průměrná energetická hodnota ve 10 g: 1343 kJ = 321 kcal.
Průměrný obsah živin ve 100 g: sacharidy 78,4 g, (glukoza 15g, fruktoza 42,3 g, ostatní cukry 21,1), bílkoviny 03 g, tuky 0 g. Beta-glukan z hlívy ústřičné, čistota 95%!
Chráněno patentem č. 298781. Výrobce: Grulich s.r.o., Sedloňov 149, 517 91, CZ.
2 - 4 x denně 1 čaj. lžičku (tj. 20 – 40 g) do vlahého čaje nebo na pečivo. Upozornění: Nevhodné pro osoby citlivé na včelí produkty a na echinaceu. Osobám trpícím cukrovkou doporučujeme konzultaci s lékařem. Skladovat při pokojové teplotě bez přímého oslunění. Nepřekračujte doporučené dávkování. Pěna na povrchu není na závadu.
je mukopolysacharid s mimořádným účinkem na zvýšení obranyschopnosti těla proti nejširší škále onemocnění, od opakovaných nachlazení až po onkologická onemocnění. Má současně výrazné antioxidační účinky. Je velmi dobře vstřebatelný, dobře se snáší s potravinami i léčivy, kontraindikace nejsou známy. Účinek beta-glukanu se v těle projevuje na různých úrovních. Především aktivuje buňky zvané makrofágy, které pohlcují a ničí infekční organizmy a rakovinné buňky. Na nádorové buňky má beta-glukan přímý cytostatický účinek. Beta-glukan též chrání organizmus proti záření z televizorů, počítačů, mobilních telefonů a dalších přístrojů, které jsou součástí našeho každodenního života.
Třapatka nachová, je rostlina domácí na prériích Severní Ameriky. Odpradávna ji používaly k léčbě staré indiánské kultury a daly jí jméno sluneční klobouk. Pro vědu ji objevil dr. Meyer koncem 19. století. Jméno echinacea je odvozeno od řeckého slova echinos, což znamená ježek. Echinacea purpurea připomíná svým květem naši dobře známou kopretinu. Dnes se považuje za nejvýznamnější léčivou rostlinu, přírodní antibiotikum.
Echinacea se používá k prevenci infekčních onemocnění a celkovému posílení imunity, dále je vhodná k léčbě kataru horních cest dýchacích, chřipky, angíny či obyčejného nachlazení, chronických zánětů močového měchýře, ženských pohlavních orgánů, prostaty, zánětu mízních uzlin a při sklonech k hnisání. Extrakt z echinacei purpurey je účinným prostředkem pro podporu imunity a zvýšení odolnosti organizmu. Díky schopnosti podpory funkce bílých krvinek k "požírání" a likvidaci škodlivých mikroorganismů je třapatka účinným antibiotikem. Tato její funkce je o to přínosnější, že vlastně vyburcuje naše tělo k vlastní obraně, bez zbytečného užívání chemických antibiotik s mnohými vedlejšími a škodlivými účinky. Její účinné látky pomáhají tělu likvidovat nejen bakterie, ale i viry a zárodky plísní.
Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, je známý především svojí schopností ničit baktérie. Předtím, než lidé začali používat chemicky vyrobená antibiotika, med byl nedílnou součástí domácí lékárny. Stovky let jsou známe alespoň osvědčené recepty pro léčení nemocí dýchacích cest, kdy se med podává samotný nebo v kombinaci například s bylinkovými čaji, cibulí, česnekem, lékořicí, zázvorem, citronem, teplým mlékem a mnohými dalšími ingrediencemi, urychlujícími léčení. Med díky svému složení prokazatelně ničí poměrně velkou skupinu mikroorganizmů, se kterými si naše tělo neporadí, přitom nemá neblahé vedlejší účinky chemických antibiotik. Ať ho užíváme jakkoliv, samotný na lžičku nebo jako součást oblíbeného receptu, důležité je začít ho užívat včas, už při prvních příznacích nemocí, a dále pak pravidelně několikrát denně až do úplného vyléčení.
Základ medu tvoří cukry, a to především tzv. jednoduché, fruktóza, glukóza a sacharóza. Pro náš organizmus jsou dobře zpracovatelné s rychlým uvolňováním do krve, působí tak jako okamžitý zdroj energie. Med je také zdrojem bílkovin, vyšší obsah bílkovin má med nektarový (květový) - obsažený v apiglukanu echinacea. Med obsahuje dlouhý seznam důležitých vitaminů a minerálů, jsou to například vitaminy A, C, některé vitaminy skupiny B (B1, B2, B6, B12), vitamin D, K, E.., z minerálů např. vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík, železo. Dále v něm najdeme látky jako mateří kašička, aminokyseliny, pyl, éterické oleje, z celkového pohledu je to tedy úžasný koktejl životně důležitých a zdraví prospěšných látek. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často je proto nazýván elixírem zdraví a dlouhověkosti.
Med tedy napomáhá při nespavosti, nervovém vypětí, stresu, depresích a migrénách nervového původu, uklidňuje a zlepšuje náladu, je účinný jako podpůrný prostředek při rekonvalescenci po nemocech, operativních zákrocích či při jiném výrazném vypětí organismu, urychluje léčení žaludečních vředů, zlepšuje trávení, čistí naše tělo od volných radikálů, detoxikuje ho, pomáhá např. i s kocovinou a následky otrav, pomáhá při zánětech žlučníku a regeneruje naše játra, upravuje vysoký krevní tlak, rozšiřuje a čistí cévy a posiluje srdce, pomáhá při virových i bakteriálních infekcích.