Klinické i experimentální studie potvrdily významné zlepšení a zrychlení léčby infekčních onemocnění virového, bakteriálního, plísňového i parazitárního původu. Tyto studie ukázaly i výrazné snížení potřebného množství antibiotik a antivirotik. Široké spektrum antiinfekčního účinku beta-1,3-D-glukanu lze vysvětlit tím, že jeho imunostimulace je nespecifická a může se uplatnit u celé řady mikrobiálních patogenů na rozdíl od běžných antiseptik. Mnoho studií potvrdilo teorii o synergickém účinku antibiotik a makrofágového aktivátoru - beta-1,3-D-glukanu.
Experimentální peritonitida u krys byla využita pro prokázání synergie mezi běžně používaným antibiotikem (ampicilinem) a glukanem. Výsledky studie potvrdily významnou účinnost kombinované léčby: 100% krys přežilo, zatímco krysy léčené pouze glukanem přežily ze 30% a ampicilinem ze 65%.
56% přežití bylo dosaženo po podávání subterapeutické dávky gentamycinu v kombinaci s intraperitoneálně podaným glukanem (0,1 mg/myš). Myši byly infikovány bakterií Escherichia coli. Výsledky studie ukázaly velmi významné zvýšení počtu myší, které přežily, vzhledem ke skupině myší léčených bez antibiotika nebo s nízkými dávkami samotného antibiotika, které neposkytly žádnou ochranu (0% přežití), zatímco léčba samotným glukanem poskytla 9% přežití. Rozdíl mezi kontrolní a kombinovanou léčbou byl statisticky významný (Browder, 1987).
Obzvláště zajímavý je fungicidní efekt beta-1,3-D-glukanu. Glukan, který byl perorálně podávám myším s chronickou generalizovanou kandidózou, poskytl významné zvýšení kandidicidní aktivitu alveolárních a slezinných makrofágů. Glukan podobně spolupůsobil synergicky s fungicidními léky jako je Amphotericin B (Nicoletti, 1992)
Jiné studie u myší s Herpes simplex, kterým byl podáván glukan, ukazují významné snížení mortality (Wyde, 1990).